Delaatsteminuut Logo
Delaatsteminuut Logo ×

Adorian Suites

★★★★ Griekenland · Kreta · Episkopi 24°C in oktober
5,0 Uitstekend 3 beoordelingen
Vlucht
2,7u vanuit Brussel
Klimaat in oktober
24° dag / 17° nacht
🍽
Eten
Enkel Logies

Over dit hotel

Ik slenterde door het slaperige straatje van Episkopi, waar de middagzon zich een weg baande door de bladeren van eeuwenoude olijfbomen. Aan het einde van de laan viel mijn oog op iets bijzonders. Frisgroene gevels, grote raampartijen, strak ontworpen terrassen - en achter elke deur een eigen zwembad dat de zon weerkaatst. Ik weet het zeker: dit is een plek waar rust en eenvoud een nieuwe vorm krijgen.

In het hart van een vredig Kretenzisch dorp verrijst een kleinschalig, modern verblijf dat helemaal past in de natuurlijke omgeving. De architectuur is strak maar warm, met zandkleurige muren, donkergroene accenten en een indeling die draait om licht en ruimte. Elke villa heeft een eigen tuin of terras met zwembad, en royale ramen die de olijfbomen bijna naar binnen halen. Binnen is gewerkt met natuurlijke materialen en een serene afwerking: van open badkamers tot minimalistische slaapkamers. Vlakbij ligt een bekende Eliza-favoriet, maar deze nieuwe parel heeft een heel eigen karakter. Een plek voor wie het allerliefste nét buiten de gebaande paden reist.

Op de kaart

✓ Exacte locatie

Klimaat per maand

Temperatuur (max/min) Neerslag (mm) Jouw vertrekmaand
16°
2mm
J
16°
2mm
F
18°
10°
2mm
M
21°
12°
1mm
A
25°
16°
1mm
M
29°
21°
1mm
J
32°
24°
0mm
J
31°
23°
0mm
A
28°
21°
0mm
S
24°
17°
1mm
O
22°
14°
1mm
N
18°
11°
2mm
D

Over Kreta

Kreta is het grootste Griekse eiland: meer dan duizend kilometer kustlijn en bergen tot 2.456 meter hoog (de Psiloritis). Het was hier dat de Minoïsche beschaving (3500 tot 1100 v.Chr.) ontstond, lang voor het klassieke Griekenland.

De vier hoofdregio's hebben elk een eigen sfeer:

  • Chania in het westen, met een Venetiaanse haven en de Samariakloof (een van de langste van Europa, 16 km)
  • Rethymnon, charmante oude stad met zowel een Ottomaanse minaret als een Venetiaans fort
  • Heraklion, de hoofdstad, met het paleis van Knossos op een steenworp afstand
  • Agios Nikolaos in het oosten, chiquer en rustiger, vlakbij Spinalonga (de leprozenkolonie uit Victoria Hislops bestseller Het Eiland)

Het binnenland verrast met bergdorpen waar de tijd lijkt te hebben stilgestaan, en met het traditionele Kretenzische eetpatroon dat dokters wereldwijd 'het mediterrane dieet' zijn gaan noemen.

Over Elizawashere.be

Elizawashere.be
Eliza was here organiseert kleinschalige, authentieke vakanties in vooral Griekenland, Italië, Spanje en Portugal. Persoonlijk geselecteerde accommodaties met focus op lokale charme, geen massatoerisme.
Niet wat je zocht?
Bekijk alle last-minute deals.
← Bekijk alle deals

Lees meer

★ Beste prijs
Klaar om te boeken? €587 p.p. voor 7 nachten · 24 Oct 2026 · vanuit Brussel Zaventem
Je gaat verder op de site van Elizawashere.be. Je betaalt niets extra.
Boek deze deal →
🔍
Alle deals op één plek
Wij vergelijken last-minute reizen van de bekendste touroperators.
Geen extra kosten
Je boekt rechtstreeks bij de touroperator. Wij rekenen niks bovenop.
🛡
Veilig boeken
Boekingen worden afgehandeld door de touroperator zelf.
📅
Dagelijks geüpdatet
Prijzen en beschikbaarheid worden elke dag automatisch bijgewerkt.
24 Oct · 7 n · Brussel Zaventem
€587 p.p.
Boek deal →
Bekijk wishlist →
🍪

delaatsteminuut.be gebruikt cookies voor meet- en analysedoeleinden. Lees ons cookiebeleid.