Last minute paasvakantie 2027: zon, sneeuw of stad
De paasvakantie 2027 valt van maandag 29 maart tot en met zondag 11 april. Met het weekend ervoor heb je zestien dagen, vanaf zaterdag 27 maart. Met vertrek in die periode vergelijk je bij De Laatste Minuut meer dan 7.500 zonhotels, meer dan 1.900 skiaccommodaties en meer dan 3.700 hotels voor een citytrip.
Eerste lentezon, nog een week op de latten of een stad ontdekken? Hieronder zie je per soort vakantie wat er met Pasen te boeken valt, met tips om last minute de juiste keuze te maken.
Wanneer is de paasvakantie 2027?
Officiële data van de Vlaamse overheid (onderwijs.vlaanderen.be). Het aantal reizen telt vertrekken binnen de vakantie; de terugreis kan later vallen.
Paasvakantie in de zon
Waar is het warm met Pasen? Op de Canarische Eilanden wordt het in april overdag ca. 23 graden, na ca. 4 tot 4,5 uur vliegen. Aan de Rode Zee in Egypte is het al zomers, met ca. 27 tot 29 graden. Op Cyprus en aan de Turkse Riviera rond Antalya zit je rond 22 à 23 graden. Dichter bij huis, in de Algarve, aan de Costa del Sol en op Malta, is het ca. 20 graden: ideaal om te wandelen en op een terras te zitten, voor zwemmen is de zee nog fris.
Wil je liefst vanuit België vertrekken? Dan staan er meer dan 1.700 zonhotels met een vlucht vanuit een Belgische luchthaven in ons aanbod, vooral in Italië, Spanje, Thailand, Portugal en Malta. Niet elke reisorganisatie toont al haar vertrekken voor de paasvakantie, dus kijk geregeld terug. Meer warme bestemmingen vind je op onze pagina last minute zonvakanties.
Skiën in de paasvakantie
Pasen valt in 2027 vroeg: paaszondag is op 28 maart. Dat maakt de paasvakantie een mooie periode voor lenteskiën, met langere dagen en lunch in de zon op een terras. Met vertrek in de paasvakantie staan er meer dan 1.900 skiaccommodaties in ons aanbod, vooral in Frankrijk en Oostenrijk.
Kies in het voorjaar bij voorkeur een hooggelegen skigebied of een gebied met een gletsjer, zoals Sölden of het Stubaital: daar zijn de sneeuwcondities later in het seizoen doorgaans het best. De meeste skireizen boek je met eigen vervoer. Alle skigebieden vind je op onze pagina last minute skivakantie.
Een citytrip in de paasvakantie
De lente is een fijn seizoen voor een stedentrip: aangename temperaturen, terrassen die opengaan en parken in bloei. Met vertrek in de paasvakantie staan er meer dan 3.700 hotels in steden in ons aanbod, vooral in Italië, Spanje en Frankrijk. Bekijk alle citytrips in de paasvakantie of laat je inspireren op onze pagina last minute citytrip.
Gezellig dichter bij huis
Liever niet vliegen? Een vakantiepark in België, Nederland of Duitsland is met Pasen een gezellige keuze, met paaseieren zoeken in het bos en een subtropisch zwembad voor de kinderen. Bekijk onze last minute vakantieparken.
Plan je ook de rest van het jaar al? Op onze pagina over de feestdagen 2027 en brugdagen vind je alle lange weekends en slimme verlofcombinaties.
Last minutes in de paasvakantie
4 tips voor een last minute paasvakantie
Kies je week
De paasvakantie duurt twee weken, en de meeste gezinnen vertrekken één week. Zoek in beide weken: het aanbod en de prijzen verschillen vaak per week, en met een vertrek in de tweede week heb je meer tijd om rustig te kiezen.
Kijk naar de vertrekdag
Skiweken lopen meestal van zaterdag tot zaterdag. Bij zonvakanties is de keuze in vertrekdagen groter: kijk meteen of je terugreis nog binnen de vakantie valt.
Vertrek ook net over de grens
Neem naast de Belgische luchthavens ook Amsterdam, Eindhoven, Düsseldorf of Keulen mee in je zoekopdracht: zo zie je meer vertrekken. Lees meer over vliegen vanuit Düsseldorf. Met een account kun je hotels bewaren als favoriet: maak gratis een account aan.
Met kinderen op stap
Met jonge kinderen is een korte vlucht of een vakantiepark vaak het meest ontspannen. Kindvriendelijke hotels met kinderbad en miniclub vind je op onze pagina vakantie met kinderen.
Spanje
· Tenerife
· Puerto de la Cruz